Sprzątanie świata

?Sprzątanie świata ? Polska? – 2013

ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ – pod takim hasłem odbyła  się coroczna akcja ?Sprzątanie świata ? Polska?, której finał przypadł, jak zwykle na trzeci tydzień września, czyli 20 – 21 – 22 września. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli przyłączyli się do tegorocznej akcji.
Dzieci z klas młodszych zadbały o porządek wokół szkoły, natomiast uczniowie klas starszych wyruszyły poza teren szkolnego budynku? i miały co robić? nazbierały ?masę? śmieci. Nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki z zakresu edukacji odpadowej, przypomnieli na czym polega segregacja odpadów. Uświadomili dzieciom, że nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i ? co jeszcze ważniejsze – co zrobić, by było ich jak najmniej.

wrzesień2013-1

wrzesień2013 004-2