Lokomotywą Juliana Tuwima przez świat

?Lokomotywą Juliana Tuwima przez świat?

Dnia 24 października 2013r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorkami były: Pani Agnieszka Ustianowska i Pani Dorota Tomczyk. W naszych progach zagościli uczniowie wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół okolicznych gmin oraz wielu szacownych gości. Wśród osób zaproszonych byli: Pan Ryszard Osiowy – wójt Gminy Świeszyno, Pani Małgorzata Serocka ? Pinczak ? kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej, Pani Arleta Rogalska – dyrektor Multimedialnego Centrum ?e ? Eureka?, Pan Jacek Marcinkowski ? ekspert ds. kultury oraz dyrektor naszej szkoły Pani Dorota Nitka.

Rywalizacja między dziećmi przebiegła w atmosferze wzajemnego zainteresowania i sympatii, a recytowane wiersze dostarczyły nam wielu pozytywnych wrażeń. Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia! Trudno było zdecydować, kto recytował najpiękniej i komu przyznać zaszczytne czołowe miejsca. Niemniej jednak wyłoniono zwycięzców, wśród których znaleźli się recytatorzy z Rosnowa, z Zegrza Pomorskiego oraz z Konikowa. Naszą laureatką była Wiktoria Latkowska z klasy II, która zajęła III miejsce, a jej o rok starsza koleżanka z klasy III Aleksandra Bałdowska otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk pana wójta dyplomy, nagrody i drobne upominki. Nie obeszło się także bez poczęstunku, zwiedzania szkoły i wspólnej zabawy.

Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i rodzicom – serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć!

Tuwim

 

 

Archiwa