Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W SP W KONIKOWIE

Jak go obchodzić?

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

Zgodnie z podaną maksymą, w Szkole Podstawowej w Konikowie, dnia 21 listopada 2013r. wszyscy byli dla siebie niezwykle mili, życzliwi i serdeczni.

Cała społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie dzięki zorganizowanych przez wychowawczynię klasy VI – panią Bożenę Kazimierską, przy współudziale wszystkich nauczycieli i pracowników, obchodów Dnia Życzliwości.

CO ROBILIŚMY W TYM DNIU?
„Życzliwa Poczta”– wysyłaliśmy do sobie nawzajem drobne upominki, coś słodkiego lub po prostu ciepłe słowo.

„Zdrobnienia”– mówiliśmy do siebie zdrobniale (np. Anusiu, Michałku, pani Marysiu, )

„Życzliwe kolory”– ubraliśmy się jak najbardziej kolorowo, by biła z nas pozytywna energia i radość. Osoby kolorowo ubrane nie były tego dnia pytane.

„Drzewo życzliwości ”-  na tym drzewku każdy uczeń zawiesił swój dobry uczynek lub miłe słowo. Karteczki wykonane były w kształcie dowolnego owocu.

,, Symbole życzliwości”- każda klasa nosiła przypięty znaczek, mówiący o życzliwości.

życzliwosc

życzliwosc1