Z bezpieczeństwem za Pan – Brat

Z bezpieczeństwem za Pan – Brat w Szkole Podstawowej w Konikowie!

W dniu 20 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej w Konikowie maluchy z Oddziałów Przedszkolnych oraz dzieci z klas II i III odbyły niezmiernie pouczające spotkanie z Panią policjantką z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Koszalinie.

Funkcjonariuszka policji opowiadała dzieciom o różnych, czyhających na nie niebezpieczeństwach, zarówno w ruchu drogowym, jak i w szkole, w domu, w Internecie.

Uczniowie utrwalali znajomość przepisów drogowych, poprawnych zachowań w sytuacjach nietypowych, numery telefonów alarmowych. Doskonale bawili się w kierowców i pieszych na przygotowanej przez prowadzącą ulicy, rozpoznawali sygnały świetlne i znaki drogowe.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały ulotki informacyjne „Bezpieczna szkoła” oraz odrobinę słodyczy w postaci cukierków.

Organizatorom spotkania oraz prowadzącej – Pani Kindze – serdecznie dziękujemy!

policja 11a

policja 13a