Wystawa eksperymentów

WYSTAWA EKSPERYMENTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KONIKOWIE! DOTKNIJ, SPRAWDŹ I ZROZUM cz. 2

„Akademia Odkrywców” – to wystawa, która zawitała do naszej szkoły już po raz drugi,
w dniu 27 listopada 2013r. Miała na celu przekazanie wiedzy naukowej w sposób zabawny, ciekawy i zrozumiały. Jej ideą było łączenie teorii z praktycznym działaniem.

Uczestnikami „Akademii Odkrywców” byli uczniowie klas IV – VI oraz gościnnie gimnazjaliści ze szkoły w Świeszynie. Dzieci mogły samodzielnie uruchamiać urządzenia
i obserwować ich działanie. Ponad 20 eksponatów na specjalnie przygotowanych stanowiskach przystosowanych do eksperymentowania, przybliżyło im zasadę działania nowoczesnych pociągów, w których wykorzystuje się lewitację magnetyczną, zasadę zachowania energii mechanicznej, specjalistyczną kamerę do pomiarów ciepła, urządzenie pozwalające trenować stan relaksu i koncentracji oraz ergometr wioślarski, pozwalający aktywnie spalić wybraną ilość kalorii.

Wszystko dlatego, że w tej nietypowej „Akademii” obowiązywała zasada: dotknij, sprawdź i zrozum, a w czasach szybko rozwijającego się postępu technicznego nie można ograniczać dzieci do edukacji wyłącznie podręcznikowej.

Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak interesującym przedsięwzięciu!

Krystyna Tarnowska

eksperyment 3a