„Mali Polacy” w gościach

Laureaci I Szkolnej Edycji Konkursu Wiedzy o Polsce „Mały Polak” dla klas I – III naszej szkoły udali się w dniu 27 listopada do Szkoły Podstawowej w Świeminie (gmina Biesiekierz) na Międzyszkolny Konkurs pod tym samym tytułem.

Klasę II reprezentowali: Hubert Lebioda, Marcel Bronowicki, Roksana Janik. Uczniowie klasy III to: Nina Mielewczyk, Oliwia Kliber, Patryk Sapilak. Wiedza o Polsce wszystkich uczestników była ogromna, a rywalizacja zaciekła i oczywiście sprawiedliwa. Dzieci wykazały się nie tylko wiadomościami lecz także umiejętnościami praktycznymi. Pierwszy etap konkursu stanowił test zawierający pytania otwarte, natomiast drugi był sprawdzeniem znajomości mapy, historii i geografii. Były także puzzle i herby miast.

Niejednemu dorosłemu sprawiłby wiele trudności!

Serdecznie gratulujemy Ninie Mielewczyk z klasy III zajęcia IV miejsca, a wszystkim pozostałym uczestnikom woli walki i chęci rywalizacji. Niemniej wspaniale spisali się uczniowie klasy I, których prace plastyczne zostały bardzo wysoko ocenione.

Maksymilian Kurlandt zajął I miejsce, natomiast Julia Czesnowska miejsce II.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które z wielką dumą zabrały do domu.
Cieszymy się niesamowicie, że mamy tak wspaniałe dzieci!

Serdecznie gratulujemy uczniom, wychowawcom i rodzicom!

D. Tomczyk

mały polak1