Mikołajki

Święty Mikołaj z Miry w naszej szkole

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole zagościł Św. Mikołaj. Nie był to jednak ten Mikołaj „gwiazdkowy” lecz cudotwórca z Bari, którego znamy z religijnych i historycznych opowieści. Uczniowie klasy II wraz ze swą panią i we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali przedstawienie związane z życiem biskupa. Jego burzliwe dzieje opowiedziała „Fioletowa Wróżka”, w którą wcieliła się opiekunka Samorządu pani Agnieszka Ustianowska. Było mnóstwo muzyki, recytacji, tańca i śpiewu. Połączenie historii z życiem obecnym dało niesamowity efekt. I nawet trudności z dopływem prądu nie przysporzyły dzieciom zbyt wielu zmartwień. Poradziły sobie doskonale. Przybyły do nas Mikołaj wysłuchał wierszyków, piosenek i życzeń od dzieci. Obdarzył wszystkich słodyczami i obiecał, że wróci do nas za rok. Wspaniałą zabawę zakończyło wręczanie nagród laureatom i uczestnikom konkursów plastycznych: „Mały Polak” i „Bezpieczni w pobliżu budowy”, którym serdecznie gratulujemy!

 

grudzień13 12a

grudzień13 15a

 

Archiwa