Audycje umuzykalniające

koncert 8a

koncert 5a


koncert 2aAudycje umuzykalniające w SP w Konikowie

 

Od kilku już lat Szkoła Podstawowa w Konikowie współpracuje z Filharmonią Koszalińską, dzięki której mamy możliwość kontaktu z żywą muzyką, a także wspaniałą okazję do odbywania podróży w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji!

Kontakt z utworem muzycznym doskonali smak estetyczny, kształtuje wrażliwość młodych ludzi, rozwija ich kreatywność. Podczas audycji uczniowie klas młodszych mają okazję poznać różne gatunki i trendy muzyczne na przestrzeni wieków, zobaczyć prawdziwe instrumenty, usłyszeć naturalne ich brzmienie, a także zapoznać się z twórczością największych kompozytorów i zrozumieć ich wkład w kulturę. Audycje stanowią także ważne uzupełnienie lekcji muzyki i sztuki oraz innych przedmiotów humanistycznych. W muzyce bowiem, tkwi potencjał, który pomaga w rozwoju dzieci i młodzieży, a obcowanie ze sztuką staje się istotną potrzebą poprawiającą jakość życia w przyszłości.

Koncerty umuzykalniające odbywają się w naszej szkole raz w miesiącu przez cały rok szkolny. 4 lutego 2014r. przeżyliśmy ostatnią w tym semestrze audycję pod nazwą: „Muzyczne podróże po świecie”. Była to wędrówka po krajach Wspólnej Europy oraz kontynencie amerykańskim, australijskim, afrykańskim i azjatyckim. Dzieci bawiły się doskonale przeżywając muzyczne fascynacje, a jednocześnie ucząc się mapy świata. Pamiętać jednak należy, iż muzyka nie zna granic…

Dziękujemy prowadzącym za dostarczenie nam wielu pozytywnych emocji i czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.  

 

Opracowanie:

Dorota Tomczyk

Archiwa