Niesamowita lekcja przyrody

sowa


Niesamowita lekcja przyrody w naszej szkole!

 

4 marca 2014r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w lekcji przyrody „na żywo”. Były to zajęcia poświęcone sowom, sokołom i jastrzębiom. Zespół „Żywych lekcji” z Sopotu przywiózł ptaki, które zostały ułożone specjalnie do pracy z dziećmi. Demonstrując te piękne okazy nie tylko siedzące, ale i latające ponad głowami uczestników spotkania, prowadzący wyjaśniali budowę ptaków oraz ich przystosowanie do życia w otaczającym środowisku. Warsztaty miały także na celu przekazanie uczniom podstawowych różnic pomiędzy grupami ptaków, ukazanie ich piękna oraz uzmysłowienie roli, jaką spełniają w przyrodzie.

 

Zorganizowane spotkanie dostarczyło wszystkim nie tylko wielu informacji, lecz także niezapomnianych przeżyć!


Archiwa
Skip to content