KUD – ku, wiesz, co jesz?

KUD 3

KUD 6

KUD – ku, wiesz, co jesz?

Kontynuując promowanie zdrowego odżywiania, uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Konikowie, w sobotę – 12 kwietnia, wzięli udział w kolejnych zajęciach Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Temat spotkania był niezmiernie ciekawy, prowadzony w interesującej formie, a co najważniejsze, bardzo pouczający. Dzieci dowiedziały się niemal wszystkiego na temat odżywiania. Była piramida zdrowego żywienia, krzyżówka edukacyjna, prezentacja multimedialna i …doświadczenia pokazujące sposób barwienia ulubionych przez dzieci napojów gazowanych i słodkich przekąsek. Dzieci dowiedziały się także, że choć czekolada jest smaczna i podnosi poziom węglowodanów – nie jest jednak zbyt zdrowa. Chyba, że gorzka. Najzdrowsze i najbardziej pożądane są w naszej diecie owoce i warzywa, do spożywania których gorąco zachęcamy nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.
Smacznego!