Młode talenty Gminy Świeszyno – 2014

10171850 302433829921750 7969717935117658996 n1bemol talent

„Młode talenty Gminy Świeszyno – 2014”

7 maja (środa) w MCK e-Eureka  w Świeszynie odbył się konkurs „Młode talenty”.

W konkursie tym wzięli udział młodzi wykonawcy z terenu Gminy Świeszyno (Konikowo, Świeszyno, Niedalino, Zegrze Pomorskie) – w sumie 24 podmioty wykonawcze.

Dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna prezentowali swoje uzdolnienia
w następujących kategoriach:  śpiew, taniec, recytacja, gra na instrumencie oraz kabaret. Należy w tym miejscu podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki i przed jurorami stanęło nie lada trudne zadanie, tym bardziej, że nie było podziału na kategorie  wiekowe.

Decyzją jury I miejsce zajęły uczennice gimnazjum – podopieczne pani Zofii Karbowiak.

Miejsce II zdobył zespół wokalny „BEMOL” ze Szkoły Podstawowej w Konikowie, którego założycielem i opiekunem jest pani Barbara Kadela. Zespół  wspaniale zaśpiewał dwa utwory: „Halleluja” oraz „Laleczka saskiej porcelany”. Baletową partię solową do „Halleluja” pięknie wykonała Wiktoria Latkowska.

Gratulujemy „BEMOLOWI” !!!

Opracowała: Barbara Kadela