Mam kota na punkcie mleka

kot3


kot2


kot1


Szkoła Podstawowa w Konikowie rozpoczęła nowy program edukacyjny!

Czy wiecie, że mleko i przetwory mleczne są źródłem m.in.: wapnia, białka oraz witaminy D? Te z kolei są potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości!

Dane Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej podają, że Polska jest daleko w tyle za innymi krajami Unii Europejskiej jeżeli chodzi o spożycie mleka. Dlatego też zainicjowany został na terenie całej Polski edukacyjny program „Mam kota na punkcie mleka”. Do udziału w projekcie zaproszonych zostało ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów, zaangażowano ekspertów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Przewidziano szereg akcji, aktywności i wydarzeń. Wszystko po to, aby w prosty i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zakrzewi w młodych ludziach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych. Program finansowany jest z trzech źródeł: Komisji Europejskiej, budżetu krajowego oraz Funduszu Promocji Mleka.

Wychowawczynie klas: II, III i IV Szkoły Podstawowej w Konikowie, przy współpracy pedagoga szkolnego, w trosce o zdrowie swoich wychowanków przystąpiły wraz z nimi do realizacji „mlecznych pomysłów” na każdy dzień .

Projekt będzie trwał dwa lata i wierzymy, że przyniesie zamierzone efekty!

Opracowała: Dorota Tomczyk

Archiwa