Mały student z Konikowa

Lebioda

Mały Student z Konikowa – na mecie!

Dnia 10 maja 2014r. uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Konikowie uczestniczyli w kolejnych zajęciach Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematem przewodnim były obchody ogólnopolskiej akcji związanej z 10 rocznicą przystąpienia Polski do UE, a tytuł zajęć brzmiał „Tajemnica 12 gwiazdek”.

Dodatkowo po wykładzie Kud-ki i ich rodziny zaproszone zostały na  Europejską Majówkę na Politechnice Koszalińskiej.Jedną z wielu atrakcji był bieg  na dystansie 5 km zatytułowany „10 lat w Unii Europejskiej”. Niesamowitą odwagą i chęcią pobicia rekordu wykazał się uczeń klasy II SP Konikowo – Hubert Lebioda, który jako jeden z najmłodszych uczestników biegu dotarł do mety, gdzie został uhonorowany medalem i nagroda rzeczową.

Hubertowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Dorota Tomczyk