Dzień Patrona Szkoły

patron2

Zaproszeni goście

patron1

Dekoracja: M. Łuczak, D.Trepka

patron3

Uczniowie i nauczyciele

patron4

Zespół „BEMOL”- B.Kadela

patron5

Polonez kl. II – D.Tomczyk


Patrona w naszej szkole

 

Dnia 21 maja 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów Dnia Patrona – Wisławy Szymborskiej.

Wśród zaproszonych gości byli:  Wójt Gminy Świeszyno – pan Ryszard Osiowy,

Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno – pan Cezary Czenko, Skarbnik Gminy Świeszyno – pani Aneta Oleksy,  Dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury w Świeszynie – pani Arleta Rogalska, Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej w Świeszynie – pani Małgorzata Serocka – Pinczak,  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie – pani Maria Gontarek, Specjalista ds organizacji kultury Multimedialnego Centrum  – pan Jacek Marcinkowski, Sołtys sołectwa Konikowo – pan Stanisław Komar oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Konikowie – pani Wioletta Mikołajczyk.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz krótkim przemówieniu, jakie wygłosiła prowadząca uroczystość, uczniowie klasy V i VI przedstawili najważniejsze osiągnięcia bieżącego oraz poprzedniego roku szkolnego.

Nawiązując do słów, jakie usłyszeli uczestnicy uroczystości, głos zabrał Wójt Gminy Świeszyno – pan Ryszard Osiowy, a następnie Dyrektor szkoły – pani Dorota Nitka.

Kolejną część uroczystości stanowił program artystyczny złożony z przepięknych pieśni
i piosenek oraz utworów literackich autorstwa naszej Patronki. Wystąpił  zespół „Bemol” pod kierunkiem pani Barbary Kadeli oraz uczniowie klas IV – VI przygotowani przez panie: Bożenę Kazimierską i Katarzynę Nadolską. Na zakończenie programu dzieci z klasy II pod czujnym okiem swej wychowawczyni pani Doroty Tomczyk odtańczyły Poloneza zadedykowanego uczestnikom uroczystości, ale przede wszystkim ku czci Patronowi szkoły.

                                                                                   Opracowanie: Dorota Tomczyk

 

Archiwa
Skip to content