Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Piosenka o zdrowiu1

Piosenka o zdrowiu

Dzieci z Konikowa na „Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”

Dnia 27 maja 2014r. zespół „Trzy + jeden” z klasy II Szkoły Podstawowej w Konikowie
w składzie:
Wiktoria Kulik, Wiktoria Latkowska, Aleksandra Siudzińska i Dawid Niziński pod kierunkiem wychowawczyni – Doroty Tomczyk,  wystąpił w VII Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”. Był to konkurs prozdrowotny adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, który zorganizowany został przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Koszalinie i Centrum Kultury 105. Tematyka Festiwalu ukierunkowana była na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki chorób spowodowanych paleniem tytoniu, wpływu czynnego i biernego palenia na zdrowie człowieka oraz zdrowego stylu życia bez nałogów.

Grupa SP Konikowo zaśpiewała piosenkę autorstwa swojej wychowawczyni pod tytułem „Zdrowa rodzinka” w dwóch odsłonach. Dzieci dostały duże brawa od widowni, a jury nagrodziło Je wyróżnieniem, z którego jesteśmy ogromnie dumni. Wiele radości sprawiły dzieciom nie tylko nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Koszalina, lecz także występ na dużej scenie, w świetle reflektorów i w niemal telewizyjnej oprawie. Warto dodać, iż był to pierwszy, tak prestiżowy publiczny występ małych artystów.

Zespołowi „Trzy + jeden” oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Dorota Tomczyk