Festyn rodzinny – „Witaminki dla rodzinki”

FESTYN RODZINNY KONIKOWO 12


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 10


FESTYN RODZINNY 1


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 11


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 3


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 5


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 2


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 8


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 4


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 14


FESTYN RODZINNY KONIKOWO 9„Witaminki dla rodzinki!”

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej
w Konikowie

 

Tegoroczny Festyn rodzinny odbył się 13 września 2014 r. (sobota) w gminnej hali sportowo – widowiskowej Szkoły Podstawowej w Konikowie oraz na placu przed szkołą. 

Uroczystość uświetnili swą obecnością przyjaciele szkoły, sponsorzy, rodzice z dziećmi oraz władze naszej gminy: Wójt Gminy Świeszyno Pan Ryszard Osiowy, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Cezary Czenko, Kierownik ZOS w Świeszynie – pani Małgorzata Serocka – Pinczak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie – pani Maria Gontarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dunowie – pani Małgorzata Bednarska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie – pani Dorota Nitka,  Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – pani Wioletta Mikołajczyk oraz Pan Jacek Marcinkowski – ekspert ds. kultury Centrum „e – Eureka”.

Na spotkanie przybyli także Radni Gminy Świeszyno w osobach: Panie – Agnieszka  Krasuska, Agnieszka Łotysz, Urszula Górka oraz Sołtysi Sołectwa Świeszyno – Pani Zofia Truszkowska i  Sołectwa Konikowo – Pan Stanisław Komar.

Oficjalną częścią Festynu były występy artystyczne przedstawicieli każdej klasy prowadzone przez panią Dorotę Tomczyk – wychowawczynię klasy III. W programie przeważały popisy taneczne, inscenizacje i śpiew. Uczniowie po raz kolejny udowodnili swoje uzdolnienia artystyczne i zamiłowanie do muzyki. Tym to sposobem urządzili zebranym wspaniałą ucztę duchowa i estetyczną. Zaś o ucztę kulinarną postarali się ich rodzice. Każda klasa przygotowała stanowisko z różnymi potrawami zapewniającymi bogactwo witamin
i składników odżywczych. Uczestnicy Festynu za drobną opłatą mogli skosztować nieziemskich dobroci mogących zachwycić swym smakiem i aromatem nawet wytrawnych smakoszy. To jednak nie wszystkie atrakcje tegorocznego spotkania rodzinnego. Dla miłośników sztuki zorganizowana została aukcja obrazów i drobnego rękodzieła ludowego. Była również zabawa fantowa, sprzedaż książek i biżuterii, malowanie paznokci.

Restauracja „Viva Italia” w Koszalinie ufundowała zwycięzcy loterii zaproszenie na posiłek
w wymienionym lokalu, którego wartość wyniosła 100zł. Serdecznie dziękujemy!

Całość festynu uatrakcyjniła zabawa taneczna prowadzona przez zaprzyjaźnionego ze szkołą Pana Edwarda oraz zawody sportowe, które zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego. Wszystkie zgromadzone w trakcie Festynu pieniądze przekazane zostaną na zakup nagłośnienia do hali widowiskowo – sportowej.

 

Składamy ogromne podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu oraz gościom za Ich liczne przybycie
i szczodrość w przekazywaniu funduszy na rzecz naszej szkoły.

 

 

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa