Program „Śniadanie daje moc”

piramida1

piramida2

śniadanie opa

śniadanie opb

Program „Śniadanie daje moc” w Konikowie

Program „Śniadanie daje moc” to ogólnopolska akcja propagująca zdrowe odżywianie i zwiększająca świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła brała udział w realizacji Programu i w związku z tym dnia 7 listopada 2014r. uczniowie klas I – III oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawczyniami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Punktualnie o 8.00 rozpoczęły się zmagania z prawidłowym nakryciem stołów i przygotowaniem niezbędnych akcesoriów. Dzieci bardzo niecierpliwie wkładały fartuszki, myły rączki, rozkładały deseczki i artykuły przyniesione z domu. Po pierwszej godzinie organizacji, pod czujnym okiem swych pań, dzieci przystąpiły do pracy właściwej. Efekt był niesamowity! Kolorowe zdrowe kanapki, pysznie wyglądające sałatki, dietetyczne rogaliki, owoce i warzywa. Było też mleko, kakao, owocowa herbatka – słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Uwieńczeniem dziecięcych zmagań było wspólne spotkanie w hali, w trakcie którego wszystkie grupy wykonały piramidy zdrowego odżywiania. Był to dzień nie tylko zdrowy, lecz także radosny, pyszny i kolorowy.

Opracowanie: Dorota Tomczyk