Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

prawa dz.1


prawa dz.4


prawa dz.3


prawa dz.2

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

 

„Nikt nie może mnie poniżać…” brzmiało hasło przewodnie uroczystego spotkania uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektora szkoły, które odbyło się w dniu 20 listopada
w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie.

Wybór daty tegoż spotkania nie był przypadkowy, gdyż w tym właśnie dniu obchodziliśmy 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz 55. rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Na wstępie spotkania odczytany został list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, którego słowa przypomniały wszystkim o prawach i potrzebach dzieci, a także były informacją o ustanowieniu w tym dniu  Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Drugą część spotkania stanowił występ uczniów klas I – III uczęszczających na zajęcia etyki, których przygotowała pani Dorota Tomczyk. Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek przedstawiły swe prawa i obowiązki, a  swój występ zakończyły tańcem, który stał się okazją do wspólnej, wesołej zabawy dla wszystkich zebranych na spotkaniu.

Na zakończenie dyrektor szkoły pani Dorota Nitka uhonorowała dyplomami i nagrodami zwycięzców konkursu plastycznego „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”. Całemu spotkaniu towarzyszył uśmiech i wspaniała zabawa.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu i liczymy na kolejne, wspólnie przeżywane chwile w progach naszej szkoły!

 

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa
Skip to content