Sukcesy „Małych Polaków”

polak3

polak2

Sukcesy „Małych Polaków” z Konikowa na konkursie w Świeminie

Laureaci II Szkolnej Edycji Konkursu Wiedzy o Polsce „Mały Polak” dla klas II – III Szkoły Podstawowej im. Wisławy. Szymborskiej w Konikowie oraz uczniowie klas I, wyłonieni również w eliminacjach klasowych, udali się  dnia 24 listopada 2014r. do Szkoły Podstawowej w Świeminie (gmina Biesiekierz) na IV Międzyszkolny Konkurs pod tym samym tytułem. Uczniowie klas II – III brali udział w konkursie wiedzy, natomiast pierwszoklasiści – w konkursie plastycznym.

Wiedza o Polsce wszystkich uczestników  była ogromna, a rywalizacja zaciekła i oczywiście sprawiedliwa. Dzieci wykazały się nie tylko wiadomościami lecz także umiejętnościami praktycznymi. Pierwszy etap konkursu stanowił test zawierający pytania otwarte, natomiast drugi był sprawdzeniem znajomości mapy, historii i geografii. Były także puzzle i herby miast.
Niezaprzeczalnym sukcesem jest III miejsce uczennicy klasy II Julii Czesnowskiej

i wyróżnienie Pawła Wiśniewskiego, którym serdecznie gratulujemy!

Klasę III    reprezentowali: Roksana Janik i Hubert Lebioda, którzy wykazali ogromną wolę walki i chęć rywalizacji. Im również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Niemniej wspaniale spisali się uczniowie klas I, których prace plastyczne zostały bardzo wysoko ocenione.  Maja Baranowicz i Julia Anarowicz zajęły III miejsce, natomiast Julia Łotysz miejsce II. Brawo!

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które z wielką dumą zabrały do domu.
Cieszymy się niesamowicie, że mamy tak wspaniałe dzieci!

Uczniów przygotowały: p. A. Wiśniewska, p. D. Tomczyk, p. E. Pawlik, p. D. Trepka oraz Ich nieocenieni rodzice, którym dziękujemy i także gratulujemy.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę organizatorów konkursu, którzy przyjęli nas ciepło i rodzinnie.

Opracowanie: Dorota Tomczyk