Nie omijaj mnie

NIE OMIJAJ NAS3

NIE OMIJAJ NAS2

,,Nie omijaj mnie”

Dnia 10 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie gościliśmy grupę teatralną ,,Tacy sami” z Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie. Inicjatorem spotkania był pan Henryk Łądkowski (rodzic jednego z uczniów naszej szkoły) a koordynatorem pedagog szkolny Agnieszka Ustianowska. Aktorzy pod kierunkiem opiekunek: Agaty Beszczyńskiej – Kurpisz, Anny Woszczyńskiej, Katarzyny Grzywacz zaprezentowali spektakl pt. ,,Nie omijaj mnie”.

Założeniem i celem spotkania było między innymi uwrażliwienie młodzieży na osoby niepełnosprawne. Wskazanie nieprzemijających wartości ludzkich. Ukazanie osób z niepełnosprawnością jako ludzi ciekawych, posiadających swoje pasje i zainteresowania zupełnie tożsame z pasjami, zainteresowaniami ludzi sprawnych.

Gościem spotkania była pani Małgorzata Serocka –Pinczak kierownik Oświaty Samorządowej, pani Małgorzata Korus dyrektor SP w Zegrzu Pomorskim oraz uczniowie klas V, VI wraz z opiekunami ze szkół podstawowych w Dunowie i Zegrzu Pomorskim.

Wszystkich zgromadzonych powitała pani Dorota Nitka dyrektor SP w Konikowie, następnie głos zabrał pan Henryk Łądkowski przybliżając historię powstania i osiągnięcia grupy teatralnej ,,Tacy sami­”.

Sądząc po aplauzie i słowach uznania wypowiadanych przez uczniów po zakończeniu spektaklu, cele i założenia przyświecające spotkaniu zostały w pełni osiągnięte, a konstruktywnego podsumowania dokonała pani Małgorzata Serocka – Pinczak mówiąc o potrzebie tolerancji, wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Pani dyrektor Dorota Nitka pogratulowała wykonawcom i ich opiekunom, natomiast wzruszona widownia doceniła ciężką pracę i kunszt aktorski owacjami na stojąco. Piękne przeżycia i wzruszenie jeszcze długo będą towarzyszyć uczestnikom spektaklu.

Agnieszka Ustianowska