Bezpiecznie i przyjaźnie

bezpiecznie6

bezpiecznie5

bezpiecznie7

bezpiecznie4

bezpiecznie3

bezpiecznie2

bezpiecznie1

Bezpiecznie i przyjaźnie w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie jest jedną z czterech szkół biorących udział w rządowym  programie, zleconym przez  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty  zatytułowanym „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Realizuje go  Polski Czerwony Krzyż w Koszalinie. Celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia  wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań poprzez poznawanie i utrwalanie podstawowych zasad  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Od września do listopada 2014 r. w ramach niniejszego programu, w klasach I – III i IV – VI odbywały się zajęcia edukacyjne „Dbam o zdrowie”, „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby” oraz „Kurs Ratowniczek”. Podsumowaniem uczestnictwa uczniów był szkolny konkurs wiedzy, który odbył się dnia 16 grudnia i prowadzony był przez wychowawczynie klas młodszych, a w starszej grupie przez nauczycielkę WF – Urszulę Kasztelan. Uroczyste zakończenie programu odbyło się dnia 17 grudnia 2014 r. W naszej szkole gościliśmy kierownika ds. organizacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie, panią Dorotę Gruszeczkę, która wręczyła nagrody laureatom konkursów. Wszyscy uczniowie otrzymali także legitymacje Klubu „Wiewiórka” oraz szczoteczki, pasty do zębów i  kolorowanki o zdrowiu. W tym także dniu uczniowie utrwalali swą wiedzę  rozwiązując zagadki, rebusy, quizy o tematyce zdrowotnej. Bawili się przy muzyce oraz nabywali umiejętności praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad stroną organizacyjną zabaw czuwały nauczycielki: Marlena Łuczak, Urszula Kasztelan i Dorota Tomczyk.

Uczniowie, przygotowani przez swoich wychowawców, wykazali się ogromną wiedzą, której serdecznie im gratulujemy. W programie „Bezpieczna i przyjazna szkoła” brali również udział nauczyciele, którzy doskonaląc swą wiedzę ukończyli Podstawowy Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy prowadzony przez Instruktora Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

                                                                                                    Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa
Skip to content