Wigilia Bożego Narodzenia w naszej szkole

wigilia3

wigilia2

wigilia1

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin Jezusa przeżywaliśmy 19 grudnia 2014r. dzięki uczniom z koła teatralnego pod opieką pani Bożeny Kazimierskiej, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając Jasełka. Przedstawienie emanowało spokojem i pokojem oraz ogromną radością i wprowadziło widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty i anielski chórek złożony z uczniów zespołu „Bemol” pod kierunkiem pani Barbary Kadeli,  z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Całości dopełniła piękna dekoracja. Choć wszystko rozgrywało się w ubogiej stajence, to urok tego wystroju, w połączeniu z biblijnymi tekstami, przenikał głęboko w serca.
W drugiej części uroczystości odbył się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez poszczególne klasy i oddziały przedszkolne, który poprowadził nauczyciel religii pan Cezary Czenko.
Serdecznie dziękujemy aktorom i nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek.

Opracowanie: Dorota Tomczyk