Uczniowie z klas II i III w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej

sarbinowo4


sarbinowo3


sarbinowo2

Uczniowie z klas II i III w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej

 

28 maja 2015r. uczniowie klas II i III odbyli niezmiernie ciekawą i pouczającą wycieczkę do Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.  TCEE jest usytuowane w malowniczej scenerii nadmorskiej przyrody, bardzo blisko brzegu Bałtyku. Posiada ciekawą i zabytkową architekturę wyposażoną w  sale edukacyjne służące organizowaniu zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży. W jednej z takich sal pani instruktorka zorganizowała naszym miłośnikom ekologii zajęcie edukacyjne  nt. Chronimy Morze Bałtyckie. Całe spotkanie podzielone było na dwie części: warsztaty plastyczne i  wyjście w teren. Podczas zajęć warsztatowych dzieci etapami tworzyły pracę plastyczną o naszym morzu. Najpierw kolorowały wybrane elementy wodnego świata: wodorosty, ryby, ssaki, ptaki oraz muszelki bazując na kolorowych planszach, które później samodzielnie wycinały i przyklejały w określonych miejscach na szary arkusz papieru. Na koniec dzieci otrzymały pędzelki i farby, którymi dopełniły swego dzieła. Po tak aktywnych zajęciach przyszedł czas na wyjście w plener, gdzie czekało nas nie lada wyzwanie: „Kto jest ciekawy do morskiej zabawy w poszukiwaczy skarbu?  Ukryte znaki wskażą Wam, gdzie kolejny jest kawałek mapy. Mapa po złożeniu wskaże, gdzie skarbu szukać. Bądźcie uważni, to nietrudna sztuka.”  
Po wysłuchaniu listu rozpoczęła się nadmorska wędrówka po ukryty skarb Morza Bałtyckiego.  Kolejne  odnajdywane przez dzieci kawałki mapy wraz z ilustracją uświadamiały im, co przyczynia się do zanieczyszczania wód morskich i w jaki sposób należy chronić morski świat przed zniszczeniem.  Taka edukacyjna zabawa z każdym odnalezionym kawałkiem mapy wyzwalała w nas coraz większą ciekawość. Całą przygodę zakończyliśmy piaskowymi zamkami oraz otrzymanymi od organizatorów książeczkami i dyplomem.  Ta edukacyjna przygoda na długo pozostanie nam pamięci.

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować kierownictwu TCEE w Sarbinowie i pani instruktor za ciekawą i pouczającą lekcję ekologii.

 

Uczniowie klas II i III z wychowawcami

Archiwa