Akcja rozruszaj rodziców zakończona!

rajd 2015.3

rajd 2015.2

rajd 2015.1

Akcja rozruszaj rodziców zakończona!

Za nami pierwszy Rodzinny Rajd pieszy zorganizowany na Ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Góra Chełmska” w pobliżu miasta Koszalin, obok Sanktuarium Matki Boskiej. Uczestniczyło w nim około 40 osób. Piechurzy wyruszyli na szlak spod parkingu, w okolicy Sanktuarium w kierunku trasy, która swój początek miała na leśnym parkingu. Rajd poprowadził Pan Tomasz z Nadleśnictwa Karnieszewice, a celem było pokonanie 2,5 km leśnej trasy. Na przebiegu ścieżki znajdują się liczne tablice edukacyjne, oraz miejsca odpoczynku i rekreacji. Przy każdej tablicy edukacyjnej, Pan z Nadleśnictwa opowiadał nam o florze, która występuje na tych terenach. Po około 1,5 godziny marszu wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Na punkcie końcowym trasy czekał na nas rozpalony grill, na którym upiekliśmy przyniesione kiełbaski. Po tak aktywnie spędzonym czasie wspólnie spożyty posiłek smakował wyśmienicie.

Była to pierwsza tego typu impreza, organizowana w naszej szkole. Bardzo się wszystkim spodobała i mamy nadzieję, że na stałe zapisze się w kalendarzu szkoły.