Echa trzech lat nauki

zak. kl. III 15.3

zak. kl. III 15.2

zak. kl. III 15.1

Echa trzech lat nauki

Dzień 25 czerwca 2015 roku zapisał się wyjątkowo w kalendarzu uczniów klasy III. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie uroczystości zakończenia I etapu edukacyjnego. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor, wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi oraz całej społeczności uczniowskiej dodało powagi naszej uroczystości.

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i  szczęścia. Dlatego też trzecioklasiści na początku przygotowanego przez siebie programu odśpiewali piosenkę i zgodnym chórem zawołali „Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za to, że jesteście!” Rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiły się łzy, ale nie zabrakło też uśmiechu. Po tak wzruszającym powitaniu nastąpił czas na podziękowania dla Rodziców za pracę na rzecz klasy i szkoły, które wręczyła Dyrektor – Pani Dorota Nitka.
Uczniowie podziękowali słowami wierszy i piosenek swojej wychowawczyni – Pani Dorocie Tomczyk. Niezwykle miło było usłyszeć słowa „Bo my dla naszej Pani, jak wiecie, zrobimy wszystko, wszystko na świecie!” Wychowawczyni także podziękowała dzieciom za Ich ciężką, trzyletnią naukę wręczając, wraz z Panią Dyrektor, dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki edukacyjne oraz  nadając uczniom należne Im tytuły. Rodzice otrzymali Listy gratulacyjne, które przysporzyły Im wielu wzruszeń. Jednak to nie koniec miłych wrażeń. Uczniowie zostali uhonorowani nagrodami i Dyplomami uznania za trzyletnie reprezentowanie szkoły w konkursach, turniejach i zawodach. Podziękowali jeszcze raz, piosenką w języku angielskim – „Thank you very much”.

W kolejnej części  spotkania uczniowie złożyli obietnicę przyszłej wychowawczyni klasy IV, otrzymali Dyplomy ukończenia klasy III oraz nagrody zdobyte w czytelnictwie i konkursie profilaktycznym, które wręczyła Im Pani pedagog – Agnieszka Ustianowska. Całości naszej kameralnej, szkolnej uroczystości dopełniła piękna dekoracja wykonana przez Panie: Bożenę Kazimierską i Krystynę Tarnowską, za co serdecznie Im dziękuję. Na zakończenie Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, który był świetną okazją do wspólnych rozmów i ciepłych wspomnień trzech lat nauki dzieci w Szkole w Konikowie.

 

Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania uczniom i Rodzicom za
trzyletnią naukę i współpracę.

 

Dorota Tomczyk

Archiwa