„Bezpieczne Życie” – podsumowanie III edycji programu

bezpieczeństwo

bezpieczeństwo1

„Bezpieczne Życie” – podsumowanie III edycji programu

W minionym roku szkolnym uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. W. Szymborskiej
w Konikowie uczestniczyli w realizacji Programu „Bezpieczne życie”, który był jednym
z elementów Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” nadzorowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Program prowadzony był przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie i miał za zadanie przede wszystkim pobudzić dzieci do aktywności rozwijając ich pomysłowość oraz wyobraźnię. Zdobyte na zajęciach informacje stały się dla uczniów inspiracją do dalszego działania, pogłębiania swojej wiedzy o zapobieganiu zagrożeniom oraz poszukiwania rozwiązań nurtujących ich problemów związanych z codziennym życiem.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie programu odbyło się w hali sportowej Politechniki Koszalińskiej w dniu 14 września 2015r. Scenariusz spotkania zakładał przeprowadzenie konkurencji sportowych dla dzieci i nauczycieli oraz pokazy kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków. W konkurencjach sportowych uczestniczyli uczniowie klas II, którym dzielnie kibicowali ich młodsi koledzy i koleżanki. Motywem przewodnim imprezy był wspólny okrzyk: „Każdy uczeń marzy skrycie, by jak strażak ratować życie!”

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa