Festyn Rodzinny w naszej szkole

festyn 2015.5

festyn 2015.1

festyn 2015.3

festyn 2015.4

festyn 2015.2

Festyn Rodzinny w naszej szkole

 

Tegoroczny Festyn odbył się 19 września 2015 r. (sobota) w gminnej hali sportowo – widowiskowej SP Konikowo oraz na otwartej przestrzeni przed szkołą. Na nasze spotkanie przybyły tłumnie całe rodziny oraz mnóstwo gości.

Uroczystość uświetnili swą obecnością przyjaciele szkoły, sponsorzy, rodzice z dziećmi.
Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak skierowała do zgromadzonych wiele miłych słów na temat rodziny, szacunku, przywiązania i znaczenia więzi rodzinnych.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Przewodniczący Rady Gminy – Pan Bogdan Dańczak, Kierownik ZOS w Świeszynie – Pani
Helena Zochniak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie – Pani Maria Gontarek, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Świeszynie – ksiądz Krzysztof Kantowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie – pani Dorota Nitka,  Przewodnicząca Rady Rodziców  – Pani Wioletta Mikołajczyk oraz Sołtysi Sołectwa Konikowo – Pan Stanisław Komar i Sołectwa Świeszyno – Pani Danuta Polechońska.

Oficjalną częścią Festynu były występy artystyczne przedstawicieli każdej klasy oraz zwycięzców ubiegłorocznej edycji Szkolnego Konkursu „Mam talent”, prowadzone przez panią Barbarę Kadelę – nauczycielkę muzyki. W programie przeważały popisy taneczne
i piosenki śpiewane przez naszych, najmłodszych milusińskich.  Całości dopełniła przepiękna dekoracja. Dzieci, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły wykazali mnóstwo inwencji twórczej
i umiejętności, zarówno estetycznych, jak i kulinarnych.

Każda klasa przygotowała stanowisko z potrawami na ciepło i zimno, na słodko i kwaśno, na lekko i ostro. Uczestnicy Festynu za drobną opłatą mogli skosztować nieziemskich dobroci mogących zachwycić swym smakiem i aromatem nawet wytrawnych smakoszy.

Rodzicom składamy gorące podziękowania za ich wysiłek i zaangażowanie!
Atrakcją tegorocznego spotkania rodzinnego był popis karate oraz wizyta naszych lokalnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeszynie, którym także gorąco dziękujemy za poświęcony nam czas. Dla miłośników sztuki zorganizowana została aukcja drobnego rękodzieła ludowego oraz loteria fantowa, sprzedaż losów, książek, biżuterii i malowanie twarzy.
Wszystkie zgromadzone w trakcie Festynu pieniądze przekazane zostaną na zakup wyposażenia szkolnego placu zabaw.

 

Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym
w organizację festynu oraz gościom za Ich liczne przybycie i szczodrość
w przekazywaniu funduszy na rzecz naszej szkoły.

 

Archiwa