Spotkanie z muzyką w naszej szkole

koncert 1.2015

Spotkanie z muzyką w naszej szkole

Tradycją  Szkoły Podstawowej w Konikowie stały się wspólne koncerty umuzykalniające organizowane we współpracy z Filharmonią Koszalińską. Dzięki nim mamy możliwość kontaktu z żywą muzyką, a także wspaniałą okazję do odbywania  podróży w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji. Kontakt z utworem muzycznym doskonali smak estetyczny, kształtuje wrażliwość młodych ludzi, rozwija ich kreatywność. Podczas audycji uczniowie mają okazję poznać różne gatunki i trendy muzyczne na przestrzeni wieków, zobaczyć prawdziwe instrumenty, usłyszeć naturalne ich brzmienie, a także zapoznać się
z twórczością największych kompozytorów i zrozumieć ich wkład w kulturę. Pierwszy koncert muzyczny w bieżącym roku szkolnym dla grupy młodszej odbył się 30 września 2015r., natomiast dzień później spotkanie z muzyką odbyła grupa starsza. Zarówno jeden, jak i drugi koncert, dotyczyły twórczości znanych kompozytorów i nosiły tytuły: „Młodzi geniusze” oraz „Młodzi i klasyka”. Szczególnym był fakt nawiązania do zbliżającego się XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Dzieci poznały nie tylko muzykę lecz także miały okazję zatańczyć najpiękniejszy polski taniec – polonez.

Dziękujemy prowadzącym za dostarczenie nam wielu pozytywnych emocji i czekamy
na kolejne spotkanie z muzyką.

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa