Niezwykły gość w naszej szkole

trojanowski1

trojanowski2

Niezwykły gość w naszej szkole

W dniu 20 października 2015r. uczniowie klas I – V uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Tomaszem Trojanowskim. Pisarz opowiadał o swoim dzieciństwie pełnym książek i niezwykłych zabaw na podwórku, o tym w jaki sposób ukształtowało go czytanie i sam zaczął pisać. Niezwykły gość snuł barwną opowieść o bohaterach swoich książek, ale również prowadził z młodymi czytelnikami rozmowę, skłaniając ich do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki. Według Tomasza Trojanowskiego książki to podstawowe podręczniki do nauki wyobraźni, a czytanie to wchodzenie do świata magii.  Pisarz odpowiadał także na pytania zadawane przez uczniów, a na zakończenie spotkania rozdał autografy wszystkim chętnym.

Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Ustianowska dzięki uprzejmości Multimedialnego Centrum „E – Eureka” w Świeszynie, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa