Żywa lekcja przyrody klas drugich

W piękny wrześniowy dzień uczniowie klas drugich z naszej szkoły, zamiast siedzieć w szkolnych ławach, wybrali się wraz z opiekunami na pierwszą w tym roku szkolnym, wycieczkę do lasu – na prawdziwą lekcję przyrody. Pogoda była bardzo ładna, świeciło słońce, ale czuć już było chłód jesieni. Las, w którym byliśmy to las mieszany, widzieliśmy tam drzewa iglaste i liściaste, takie jak: sosny, świerki , modrzewie, brzozy, klony, buki. Zobaczyliśmy również dąb, który jest pomnikiem przyrody.  Powietrze pachniało grzybami, których było dookoła bardzo dużo. Oprócz borowików, podgrzybków i kozaków widzieliśmy również piękne czerwone muchomory w białe kropki.

Wycieczka bardzo nam się podobała, była to super lekcja. Mogliśmy się przytulić do drzewa, zobaczyć i dotknąć korę drzewa. A gdy byliśmy cicho usłyszeliśmy śpiew ptaków oraz inne odgłosy lasu.

las kl 5

las kl 3