Pomagamy bezdomnym zwierzętom

schronisko2015.1

schronisko2015.2

Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. W piątek 30 października dwie klasy, które propagowały akcję na terenie naszej szkoły pojechały zawieźć zebrane dary do koszalińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Obecnie w schronisku przebywa ponad 200 psów i kotów. Zwierzęta z daleka witały przybyłych głośnym szczekaniem. Pracownicy opowiadali o życiu schroniska, dzięki czemu uczniowie poznali wzruszające historie skrzywdzonych przez ludzi psów. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja odpowiedzialności i kształtowania wrażliwości na krzywdę zwierząt.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę karmy.

Opracowała: Ewa Pawlik