Zaczarowany świat wierszy Danuty Wawiłow

wawiłow2

wawiłow3

wawiłow4

wawiłow1

„Zaczarowany świat wierszy Danuty Wawiłow”

Dnia 5 listopada 2015r. w  naszej szkole, odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, dedykowany pamięci polskiej pisarki i autorki wierszy dla dzieci, której książki weszły do kanonu literatury dziecięcej. W naszych progach zagościli uczniowie wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół okolicznych gmin. Były to: Szkoła Podstawowa z Rosnowa, Świemina, Dargini oraz z terenu naszej gminy – Szkoła Podstawowa z Zegrza Pomorskiego i z Dunowa oraz my – Konikowo. Swą obecnością zaszczyciła nas Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury „E – Eureka” – Pani Ewa Sabatowicz, Dyrektor rodzimej placówki – Pani Dorota Nitka oraz Redaktor Radia Koszalin – Pani Anna Rawska, która pełniła funkcję przewodniczącej jury. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Trudno było zdecydować, kto recytował najpiękniej i komu przyznać zaszczytne czołowe miejsca. Po burzliwych obradach, przyznane zostały więc dwa III miejsca uczennicom z Rosnowa i Świemina, dwa II miejsca uczniom z Konikowa i Dargini oraz I miejsce uczennicy z Zegrza Pomorskiego. Było również kilka wyróżnień, które przyznano uczniom z każdej goszczącej u nas szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk Pani Wójt oraz Przewodniczącej Komisji dyplomy i nagrody książkowe. Recytatorska rywalizacja przebiegała w atmosferze wzajemnego zainteresowania i sympatii, a przedstawiane wiersze dostarczyły nam wielu pozytywnych wrażeń. Nie obeszło się także bez poczęstunku, zwiedzania szkoły i wspólnej zabawy. Organizatorami konkursu były: Pani Agnieszka Ustianowska i Pani Dorota Tomczyk.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom – serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i zapraszamy znów za rok!

 

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa