II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

nasze prawa1

nasze prawa2

nasze prawa3

II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„Nasze prawa – ważna sprawa” brzmiało hasło przewodnie uroczystego spotkania uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektora szkoły, które odbyło się w dniu 20 listopada 2015r. w naszej szkole. Wybór daty nie był przypadkowy, gdyż w ubiegłym roku, ten właśnie dzień, został ustanowiony przez Rzecznika Praw Dziecka i ówczesnego Ministra Edukacji Narodowej – Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w całym kraju.

Na wstępie spotkania odczytany został list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do dzieci, rodziców, nauczycieli oraz innych przedstawicieli świata dorosłych,  którego słowa przypomniały wszystkim o prawach i potrzebach dzieci. Drugą część spotkania stanowił występ uczniów klas młodszych uczęszczających na zajęcia etyki oraz grupy dziewcząt z klasy IV, których przygotowała nauczycielka  przedmiotu – pani Dorota Tomczyk.
Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek przedstawiły swoje prawa i obowiązki otrzymując od zgromadzonych gromkie brawa. Najbardziej jednak zapamiętanym punktem programu stała się piosenka „Dziećmi jesteśmy tylko raz!” i przepiękna dekoracja, której autorką była pani Marlena Łuczak.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu i liczymy na kolejne, wspólnie przeżywane chwile w progach naszej szkoły.

 

„Dziećmi jesteśmy tylko raz i nie będzie już drugiego razu ,
więc warto dla nas znaleźć czas
, by nie było straconego czasu

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa