Cykl czytelniczy w klasach I

Agnieszka w kl. 1.1

Agnieszka w kl. 1.2

Cykl czytelniczy w klasach I

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”,  bo „myślenie zawsze zaczyna się od czytania”. Te cenne słowa naszej Patronki – Wisławy Szymborskiej, stały się motywem przewodnim cyklu czytelniczego dla uczniów klas I, zorganizowanego i prowadzonego przez bibliotekarza szkoły Panią Agnieszkę Ustianowską.  W każdy piątek tygodnia maluchy słuchają tekstów wybranych i przeznaczonych specjalnie dla nich. Bawią się i uczą,  rozwijają wyobraźnię i zainteresowania, wzbogacają słownictwo. Jednym słowem czytanie, a szczególnie głośne czytanie wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dzieci. Zachęcamy także rodziców, aby poświęcili trochę czasu na wspólne, głośne czytanie swoim małym, najcenniejszym skarbom.

Opracowanie: Dorota Tomczyk