Świat cebuli

W listopadzie klasa szósta, naszej szkoły (dzięki hojności jednego z naszych rodziców) miała okazję gościć na  zajęciach  techniki, panią Ewę Gajda – instruktora terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu  Samopomocy – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Koszalinie.

Pani Ewa Gajda odkryła przed naszymi  uczniami niesamowite możliwości jakie tkwią  w ….  w cebuli.

Pokazała uczniom jak z główek cebuli i wielu nieprzydatnych rzeczy w naszym gospodarstwie domowym – skrawków materiału,  kartonu, filcu, nici, włóczki –  można stworzyć  niesamowite postacie: mikołaja, anioła, japonki, kominiarza…i uczynić z nich w ten sposób  niezwykłe dekoracje świąteczne.

Wykonane przez uczniów ozdoby będą niewątpliwie urozmaiceniem kiermaszu w trakcie imprezy jasełkowej.

Ewentualny dochód ze sprzedaży wykonanych figurek podczas kiermaszu, uczniowie przeznaczą  na rzecz osób niepełnosprawnych.

Świat cebuli

Świat cebuli1