Baw się ruchem!

baw sie ruchem2

baw sie ruchem3

„Baw się ruchem”

9 grudnia 2015r., koszalińską halą widowiskowo – sportową przy ul. Śniadeckich zawładnęli uczniowie szkół podstawowych w ramach programu „Baw się ruchem”. Udział we wspólnej zabawie wzięli uczniowie klas 1-3 z koszalińskich szkół podstawowych oraz ościennych gmin. Gminę Świeszyno reprezentowali uczniowie klas I naszej szkoły. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami (Anią Górską i Dorotą Tomczyk) brały udział w licznych grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Był to program, który miał zachęcić dzieci do ruchu i uprawiania sportu, a wychowawcom dostarczyć nowych pomysłów i materiałów szkoleniowych. Adresatami programu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego, którzy prowadzą zajęcia ruchowe z dziećmi w wieku 7-10 lat. Akcja ta realizowana była w ramach zajęć lekcyjnych. Realizatorami programu „Baw się ruchem” byli uczniowie klas I – III, a głównym koordynatorem podejmowanych działań – nauczycielka wychowania fizycznego Pani Urszula Kasztelan.

W czasie zajęć sportowych „Baw się ruchem”, wszystkie dzieci bawiły się świetnie stosując zasadę fair play. Po zakończeniu konkurencji otrzymały drobne upominki, a na koniec spotkały się z Mikołajem, który wręczył im słodycze i nagrody sportowe dla drużyn.
Bardzo dziękujemy za wspólne chwile i aktywnie spędzony czas!

Opracowanie: Dorota Tomczyk