„Zdrowe – nietrudne”

Zdrowe2

Zdrowe3

„Zdrowe – nietrudne”

10 grudnia 2015r. w klasie IB odbyły się warsztaty zdrowego żywienia zatytułowane „Jedz warzywa i owoce, w nich są tajemnicze moce”. Już od rana dzieci zakładały fartuszki, myły ręce, przygotowywały potrzebne artykuły. Rozmawiały także o zbliżających się zajęciach i oglądały edukacyjny film „Dekalog zdrowego żywienia”. Z wielkim zniecierpliwieniem czekały na Panią dietetyk, która przyniosła do sali mnóstwo zdrowych i pachnących warzyw, owoców i… naleśników!. Na wstępie, opowiedziała nam o wartościach odżywczych warzyw i owoców, skutkach spożywania niezdrowych pokarmów i sposobach zaradczych – gdy już jesteśmy chorzy. Dowiedzieliśmy się, czym można zastąpić mięso i kto to jest „wegetarianin”. Następnie, Pani dietetyk podzieliła uczniów na grupy, którym przyporządkowała naturalne okazy warzyw i owoców oraz przeprowadziła kilka konkursów tematycznych. Kulminacyjnym punktem zajęć było samodzielne przygotowanie naleśników z warzywami i, oczywiście, ich zjedzenie. Wszystko było przepyszne! Każdy z apetytem zajadał przygotowane przez siebie pyszności. Okazało się, że naleśniki z warzywami mogą zastąpić te tradycyjne – na słodko!

Bardzo dziękujemy Pani Natalii Jasiakiewicz – Jeleń za przeprowadzenie tak ciekawych
i niezwykle pouczających zajęć.

Uczniowie klasy IB z wychowawcą – Dorotą Tomczyk