Dzień Babci i Dziadka 2016

dzień bid 2016.1

dzień bid 2016.5

dzień bid 2016.4

dzień bid 2016.2

dzień bid 2016.3

dzień bid 2016.6


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2016r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Swą obecnością uświetnili także naszą uroczystość: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury E – Eureka w Świeszynie – Pani Ewa Sabatowicz, Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno – Pan Stanisław Komar, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej – ksiądz Krzysztof Kantowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Mikołajczyk.

W pięknie udekorowanej sali, przeistoczonej w bajkową salę balową i dom Kopciuszka, zaprezentowali się najpierw rodzice naszych uczniów, którzy przedstawili sztukę teatralną na niesamowicie wysokim poziomie artystycznym, pod tytułem „Kopciuszek”. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona.

Dziękujemy za uświetnienie uroczystości!

Dekorację do przedstawienia wykonały Panie: Marlena Łuczak i Justyna Matejko.

Po występie rodziców nadszedł czas na występy dzieci. Popisy aktorskie zainaugurował Zespół „Bemol”, po czym każda klasa przedstawiła swój program. Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.
Dekorację do występów dzieci przygotowały Panie: Krystyna Tarnowska i Gabriela Otto.
Na zakończenie dziecięcych występów, jeden z Dziadków, w kilku ciepłych słowach podziękował Dzieciom, Nauczycielom i Dyrektorowi szkoły za pamięć, życzenia i przygotowany program, po czym rozdał słodycze, bo, jak podkreślił – wnuczętom to się należy.

Nie obyło się także bez życzeń od Dyrektora szkoły – Pani Doroty Nitki oraz Wójta Gminy Świeszyno – Pani Ewy Korczak, które nie szczędząc ciepłych słów, życzyły Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jak jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

 

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa