Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016r.,  uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli  w uroczystym   apelu szkolnym,  przypominającym o kolejnej rocznicy uchwalenia ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Uroczysty apel, który w prostych słowach oraz nietypowej oprawie piłkarskiej  przybliżył uczniom to wielkie historyczne wydarzenie, przygotowali uczniowie klasy V pod opieką swojego wychowawcy Pana Cezarego Czenko. Podczas akademii kolejni uczestnicy przypomnieli okoliczności, jakie doprowadziły do uchwalenia Konstytucji, a także wymienili próby ratowania niepodległości kraju. Nie zabrakło również tradycyjnego Hymnu Konstytucji.

Opracowanie: Dorota Tomczyk

konstytucja 2016.2