Jak przygoda, to tylko w Warszawie!

wycieczka VI.2016.2

wycieczka VI.2016.1

wycieczka VI.2016.3

wycieczka VI.2016.4

wycieczka VI.2016.5

Jak przygoda, to tylko w Warszawie!

Przyszli absolwenci SP im. Wisławy Szymborskiej zwiedzają stolicę.

 

8 maja 2016 roku uczniowie  klasy szóstej oraz kilka osób z klas młodszych  wraz
z wychowawcą Krystyną Tarnowską oraz opiekunami  wybrali się na czterodniową wycieczkę do Warszawy.

Pomysłodawcą wycieczki, organizatorem i przewodnikiem był jeden
z rodziców ucznia klasy szóstej, pan Henryk Łądkowski.

Pierwszym punktem programu była wycieczka na Stadion Narodowy oraz zwiedzanie „Trasy piłkarza”. Następnie udaliśmy się na ulicę Wiejską. Będąc jeszcze w autokarze
p. Henryk opowiadał nam, czym jest Sejm i Senat, jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski. Po załatwieniu formalności
i przejściu przez bramkę, gdzie każdy został dokładnie sprawdzony, dostaliśmy się do sali posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego była dla nas niewiarygodnym przeżyciem, tam dokładniej poznaliśmy historię drugiej wojny światowej. Jednak największych wrażeń dostarczyło nam przejście kanałem podziemnym, którym uciekali polscy żołnierze przed niemieckimi napastnikami.

Byliśmy również na Placu Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.

Kolejnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt
w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Z CNK przeszliśmy do Planetarium na seans „Kosmiczna wyprawa”.

Tego dnia mieliśmy jeszcze okazję przejechać się metrem do centrum miasta do Pałacu Kultury i Nauki, obejrzeć wystawę „Titanic” eksponującą oryginalne przedmioty wydobyte z wraku statku, a także wiele pełnowymiarowych rekonstrukcji wnętrz.

Następnego dnia zaczęliśmy wycieczkę od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. I znowu przed wejściem do pałacu p. Henryk przybliżył nam w przepiękny sposób historię Zamku Królewskiego.

Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic stolicy do Pałacu Prezydenckiego. Tam znowu zostaliśmy prześwietleni i wylegitymowani. Wrażenia były niesamowite. Przepiękne, eleganckie i wytworne pokoje. Dowiedzieliśmy się, gdzie prezydent przyjmuje gości – głowy innych państw, gdzie mieszka wraz z małżonką, gdzie jada. Ciekawie było na własne oczy obejrzeć sale, które znamy z telewizji.

Z Pałacu Prezydenckiego udaliśmy się obejrzeć trasę W-Z, jeździliśmy pierwszymi schodami ruchomymi powstałymi w Warszawie.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy autokarem do domu, do Konikowa.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni panu Henrykowi za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki, do tak szczególnych dla nas miejsc, gdzie zapewne byśmy sami nie dotarli. Dziękujemy również za opiekę nad nami p. Kamili Lisowskiej – Lebioda, p. Radosławowi Perz oraz p. Róży Kwiatkowskiej – Łądkowskiej. To oni wraz
z wychowawczynią czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z wami, sami zaś wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenie.

 

                                                                           Opracowanie: wychowawca klasy VI

Krystyna Tarnowska

Archiwa
Skip to content