Cykl czytelniczy w klasach I – zakończony!

cykl czytelniczy1

Cykl czytelniczy w klasach I – zakończony!

W bieżącym roku szkolnym, w ramach Programu „Książki naszych marzeń” oraz jednego
z kierunków oświatowych polityki państwa, zawartego w Programie Wychowawczym naszej szkoły, uczniowie klas I mieli przyjemność cotygodniowego słuchania tekstów wybranych
i przeznaczonych specjalnie dla nich. Bawili się i uczyli,  rozwijając wyobraźnię
i zainteresowania, wzbogacając swoje słownictwo. Cykl czytelniczy opracowała i prowadziła Pani Agnieszka Ustianowska – bibliotekarz szkoły, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzanie nas w świat literatury.

Jak rzekła kiedyś nasza Patronka Wisława Szymborska:

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”,  bo „myślenie zawsze zaczyna się od czytania”.

Jednym słowem – czytanie, a szczególnie głośne czytanie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dzieci. Zachęcamy także rodziców, aby poświęcili trochę czasu na wspólne, głośne czytanie swoim małym, najcenniejszym skarbom.

Opracowanie: Dorota Tomczyk