Gminny Dzień Papieski

bieg-papieski3

bieg-papieski2

Dnia 18 czerwca 2016r. w miejscowości  Zegrze  Pomorskie obchodziliśmy  Gminny Dzień Papieski. W ramach tej imprezy w godzinach przedpołudniowych odbył  się Bieg  Papieski o puchar Wójta Gminy Świeszyno. Celem imprezy było  zmotywowanie najmłodszych do aktywności fizycznej oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Na starcie biegu  przy szkole podstawowej stawiło się 24 chętnych  dzieci z gminy Świeszyno.  Biegi były podzielone na trzy dystanse  mianowicie: 400 m dla dzieci z klas I-III , 650 m dla uczniów klas IV-VI oraz 1300 m dla gimnazjalistów. Bieganie rozpoczęliśmy o godzinie 1000 dystansem 400 m dla najmłodszych uczestników. Zwycięzcą biegu została Natalia Kulas, która pokonała siedmioro innych pretendentów do pucharu.  Kolejny bieg  650 m był bardziej zacięty i wyrównany, jednak pierwszy na mecie pojawił się Grzegorz Rojek. Najdłuższy dystans  wygrał  Jakub Borys, który zdeklasował swoich rywali. Po zakończonych biegach na placu przy szkole zostały wręczone zwycięzcom puchary. Wręczenia pucharów dokonali: Zastępca Wójta Pan Edward Wojtalik, ks. Zenon Stefański  oraz Pan Dariusz Szwabo.  Pozostali uczestnicy  dostali pamiątkowe  medale.  Imprezę zakończono wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników biegu wraz z ich najbliższymi.