Festyn rodzinny – „Piłkarska reprezentacja Polski czeka…”

festyn1

festyn2

festyn3

festyn4

festyn5

festyn6

festyn7

festyn8

festyn9

Festyn rodzinny – „Piłkarska reprezentacja Polski czeka…”

Jak co roku, w naszej szkole odbył się Festyn rodzinny połączony, tym razem, z Olimpiadą sportową. Miał on miejsce 24 września 2016 r. (sobota) w gminnej hali sportowo – widowiskowej oraz na placu przed szkołą i na boisku. Tegoroczne spotkanie miało jednak nieco inny charakter niż dotychczas, ponieważ odbywało się jako jedno z działań zaplanowanych
w ramach wygranego przez szkołę Projektu z cyklu „Działaj lokalnie – „Piłkarska reprezentacja Polski czeka…” Uroczystość uświetnili swą obecnością przyjaciele szkoły, sponsorzy, rodzice z dziećmi oraz władze naszej gminy: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak,  Przewodniczący Rady Gminy – Pan Stanisław Komar, Kierownik ZOS w Świeszynie – Pani Helena Zochniak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie – Pani Maria Gontarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie – Pani Dorota Nitka,  Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Mikołajczyk oraz Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Świeszynie – ksiądz Krzysztof Kantowski. Na spotkanie przybyła także przedstawicielka Fundacji „Nauka dla środowiska” – koordynator Projektu grantowego.

Na wstępie uroczystości, Pani Dyrektor – Dorota Nitka powitała zebranych, po czym przekazała głos Prezesowi LUKS „Start” – Pani Ewie Pawlik. Koleżanka Prezes przedstawiła krótką informację dotyczącą idei realizowanego Projektu „Działaj lokalnie” i rozpoczęła oficjalną część festynu. Były to występy artystyczne oraz pokaz sztuki odbijania piłki Mistrza Polski Freestyle Football w kategorii SHOW – Pana Konrada Gorczyńskiego. Również, jak co roku, rodzice nas nie zawiedli! Każda klasa przygotowała stanowisko z potrawami smacznymi i zdrowymi. To jednak nie wszystkie atrakcje tegorocznego spotkania rodzinnego. Dzięki hojności wielu sponsorów zorganizowana została licytacja drogich i niespotykanych nagród rzeczowych (na przykład – lot samolotem). Była również loteria fantowa, sprzedaż losów, książek i biżuterii. Całość festynu uatrakcyjniła Piłkarska Olimpiada Sportowa prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego – Panią Urszulę Kasztelan i Pana Bartłomieja Kuniczuka.  

Wszystkie zgromadzone w trakcie Festynu pieniądze przekazane zostaną na budowę boiska szkolnego.

Składamy ogromne podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu oraz gościom za Ich liczne przybycie
i szczodrość w przekazywaniu funduszy na rzecz naszej szkoły.

 

 

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa