Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

ślubowanie2016.5

ślubowanie2016.6

Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia

Dnia 26 października 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia Dzieci z Klasy Pierwszej. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Helena Zochniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konikowie – Pani Dorota Nitka, Kierownik GOPS w Świeszynie – Pani Maria Gontarek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Mikołajczyk oraz nasi drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swojej Pani – Urszuli Kasztelan, we współpracy z uczniami klasy IV i VI, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć pomocy młodszym kolegom. Programowi klas I towarzyszyła piękna dekoracja, którą wykonała Pani Marlena Łuczak.
Po krótkiej prezentacji umiejętności Pierwszoklasistów i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił moment Ślubowania. Nasi najmłodsi uczniowie przyrzekli na Sztandar Szkoły, iż: będą dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, będą uczyć się, jak kochać Ojczyznę, jak dla Niej pracować, kiedy dorosną, swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po Ślubowaniu nastał czas Pasowania, którego dokonała Pani Wójt, natomiast Pani Dyrektor wręczyła Pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Nie obeszło się także bez prezentów, które wręczyli zaproszeni goście oraz Rada Rodziców i starsi koledzy z klas drugich, którzy słowami wierszy złożyli Pierwszakom życzenia i przekazali im skromne, szkolne upominki.

Wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom i uczniom dziękujemy za udział w uroczystości.

Opracowanie: Dorota Tomczyk