III Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

prawa dzieci2016.1

prawa dzieci2016.2

prawa dzieci2016.3

Dzień Praw Dziecka to niewątpliwie ogromne święto wszystkich dzieci. Z tej też okazji, dnia 18 listopada 2016r., odbył się uroczysty apel szkolny. Występ przygotowali uczniowie klas I – II uczęszczający na zajęcia etyki oraz dziewczęta z klasy V i uczeń klasy VI, który wcielił się w postać telewizyjnego Kulfona zabawiającego maluchy. W prostych słowach wierszy i piosenek uczniowie przedstawili prawa dzieci, nie zapominając także o obowiązkach, jakie na nich spoczywają. Nauczycielka etyki – pani Dorota Tomczyk, która przygotowała uczniów do występu, odczytała również słowa, bodaj największego w dziejach przyjaciela dzieci, Janusza Korczaka. Cytując za pisarzem:

„Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy.”

Bardzo dziękuję uczniom klas starszych za włączenie się w przygotowania występu oraz pani Marlenie Łuczak za przepiękną dekorację, która uświetniła naszą uroczystość.

                                                                                                                           Dorota Tomczyk

Archiwa