Koło kulinarne dla uczniów klas I-III

kulinarne3

kulinarne4

Koło kulinarne dla uczniów klas I-III

Od października działa w naszej szkole koło kulinarne dla dzieci młodszych. Zajęcia prowadzi p. Ewa Pawlik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, techniki i przyrody. Uczniowie na zajęciach poznają zasady zdrowego odżywiania i praktycznie uczą się jak można przygotować daną potrawę oraz uczą się jak posługiwać się niektórymi przyrządami kuchennymi. Do tej pory uczestnicy zajęć przygotowali zdrowe kanapki z dużą ilością warzyw, surówki z marchwi i jabłka, sałatkę owocową, sok owocowo – warzywny, deser z tartego jabłka z biszkoptem, wafle przekładane masłem orzechowym, pastę jajeczną a ostatnio składali serwetki w choinki i kwiatki na świąteczny stół.

Ewa Pawlik