Kolejny sukces matematyczny Pawła Wiśniewskiego!

Paweł

Kolejny sukces matematyczny Pawła Wiśniewskiego!

7 lutego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Jego uczestnikami byli najlepsi młodzi matematycy z całego województwa, którzy pomyślnie przeszli dwa wcześniejsze etapy: szkolny i rejonowy. Uczniowie, biorący udział w finale, przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe, które miały rozstrzygnąć, kto zajmie najwyższe lokaty i zdobędzie miano laureata lub finalisty.

W finale Szkołę Podstawową im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie reprezentował uczeń klasy V, Paweł Wiśniewski, o którego sukcesach matematycznych wspominaliśmy już wcześniej. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że i tym razem Paweł nie zawiódł
 – w wymienionym konkursie zdobył zaszczytny tytuł FINALISTY, pokonując uzdolnioną matematycznie młodzież z całego województwa!

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie sprawił, że jako szkoła zaistnieliśmy na terenie województwa zachodniopomorskiego. Miło było zobaczyć naszą placówkę na równi ze szkołami Szczecina i Koszalina. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia, a naszą dumę dodatkowo potęguje fakt, że Paweł Wiśniewski jest uczniem klasy piątej, ma dopiero jedenaście lat, a mimo to osiąga sukcesy nie tylko w konkursach matematycznych, ale także w innych dziedzinach i tym samym rozsławia na całe województwo imię naszej szkoły.

PAWŁOWI SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Opracowanie: Krystyna Tarnowska

Archiwa