Spotkanie ze st. post. Marią Czajkowską

spotkanie pol. 1

spotkanie pol. 2

 

Spotkanie ze st. post. Marią Czajkowską

Dnia 29 marca odbyło się spotkanie rodziców klas IV-V ze starszym posterunkowym
z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Koszalinie Panią Marią Czajkowską. Celem spotkania było przedstawienie ,,Zagrożeń wynikających z  korzystania z Internetu  przez dzieci”.

Podczas prelekcji Pani policjantka przedstawiła rodzicom niebezpieczeństwa występujące
w sieci, formy cyberprzemocy oraz jej aspekty prawne. Przedstawiła niewłaściwe i szkodliwe treści oraz strony, z jakimi dzieci mogą zetknąć się w Internecie. Uświadomiła rodzicom, że działania podejmowanie przez ich dzieci, mogą się zakończyć przykrymi konsekwencjami. Odpowiadała również na pytania zadawane jej przez rodziców oraz rozdała ulotki dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Podobne spotkanie ale z uczniami klas V i  VI Pani Maria odbyła 20 marca. Przedstawiła na nim realizowany przez nią program „Cyberzagrożenia”. Uczniowie obejrzeli przygotowaną na ten temat prezentację oraz otrzymali materiały edukacyjne. Pani Maria zapoznała uczniów
z pojęciem Cyberstalkingu,( nękanie np. poprzez pisanie za pomocą komunikatorów, wysyłanie niechcianych wiadomości e-mail)oraz przedstawiła konsekwencja prawne z tym związane. Poruszyła również temat niebezpiecznych gier pojawiających się w Internecie.

                                                   Opracowanie: pedagog szkolny Anna Kordek-Wiszniewska

Archiwa
Skip to content