Do Konikowa zawitał Teatr Kurtyna

teatr kurtyna2017.2

teatr kurtyna2017.3

Jak co roku do Konikowa zawitał Teatr Kurtyna

24 maja 2017 r. odbyły się w naszej szkole dwa przedstawienia profilaktyczne dla dzieci.
Dzieci młodsze, kl.1-3 miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. „świat wg reksia”, tematem przedstawienia była historia przyjaźni małej dziewczynki Dominiki i jej  wiernego psa. W sposób zabawny, poruszający i mądry zostały wplecione treści edukacyjne i profilaktyczne poruszające takie tematy jak: promocja zdrowego stylu życia, aktywne wykorzystanie czasu wolnego, uwrażliwienia na niebezpieczeństwo kontaktu z nieznanymi substancjami i przedmiotami, zagrożenia używkami a przede wszystkim uwrażliwienie i kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i nauki opieki nad nimi oraz zapobiegania agresji Spektakl, wypełniony był muzyką i humorem, co bardzo podobało się zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Dla klas starszych 4-6 wystawiono spektakl „Twoje nowe jutro”, historię Oli która miała problemy rodzinne a także szkolne. Poruszana była tematyka  tolerancji, szacunku, życzliwości, niesienia pomocy innym oraz umiejętność ochrony własnej indywidualności i radzenia sobie z presją otoczenia. Uczniowie sami mogli stać się aktorami co bardzo im się spodobało. Aktorom występującym należą się podziękowania za przygotowanie i wystawienie przedstawień, które z roku na rok bardziej zachwycają zaangażowaniem i grą aktorską. Spektakle zostały sfinansowane przez GOPS w Świeszynie w ramach działań profilaktycznych. Bardzo dziękujemy Pani Kierownik Marii Gontarek za coroczną współpracę i okazaną pomoc.

Pedagog szkolny: A. Kordek -Wiszniewska