I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

bielice konkurs

bielice konurs 1

Dnia 7 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach odbył się I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Śladami Marii Skłodowskiej – Curie”. W konkursie brały udział Szkoła Podstawowa  w Biesiekierzu, Szkoła Podstawowa w Dunowie,  Szkoła Podstawowa w  Świeminie, Szkoła Podstawowa w  Starych Bielicach oraz Szkoła Podstawowa w  Konikowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Bartosz Koperski, Hubert Lebioda oraz Hubert Rependa. Głównym celem konkursu było przybliżenie sylwetki wybitnej polskiej noblistki, propagowanie wśród uczniów wiedzy o odkryciach naszych naukowców oraz integracja młodzieży ze szkół z terenu powiatu. Uczniowie rywalizowały ze sobą w mieszanych grupach. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na udzieleniu odpowiedzi  na wylosowane pytania dotyczące biografii i dorobku zawodowego Marii Skłodowskiej – Curie. W drugim etapie drużyny musiały ułożyć puzzle i nazwać obrazek. W ostatni etap polegał na przeprowadzeniu doświadczenia zgodnie z instrukcją. Uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo odpowiednio I, II i III miejsce.

Opiekun: P. Drozda

Archiwa